BİST

Dolar

Euro

Altın

Milli Vicdan Üyelerinden Prof. Dr. Ramazan Biçer Akademik Teşvik Puanlamasında Birinci Oldu
Eğitim - 09.02.2021 10:54
Milli Vicdani Bakış Oluşumu Üyesi, Yazarı ve Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Ramazan Biçer, üniversitenin tüm bölümlerinin katıldığı Akademik Teşvik puanlamasında birinci oldu.

YÖK tarafından yakın zamanda uygulamaya konulan ve hocaların başarı oranının sıralandığı Akademik Teşvik Puanlaması yapılmaktadır. Tüm üniversite birim öğretim elemanlarının katıldığı bu teşvik; kitap ve makale yayınları, yazarın çalışmalarına yapılan atıflar, uluslararası düzeyde sunulan bildiriler, adayın aldığı ödüller ve projeler kategorilerinde değerlendirilmektedir. Bu çalışmalar belirli puan oranıyla sınırlandırılmakta ve diğer alanların oluşturduğu puan ile birlikte değerlendirilerek, sonuçlanmaktadır. Bu doğrultuda Prof. Dr. Ramazan BİÇER, yaklaşık 2000 öğretim elemanlarına sahip olan Tıp, mühendislik ve sosyal birimlerin dahil olduğu tüm alanlarda birinci olmuştur.

“” Milli Vicdan Oluşumu olarak Ramazan Hocamızı bu önemli başarısından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. “”