BİST

Dolar

Euro

Altın

Yapılan İşleri Takdir Etmek Vicdani Sorumluluktur
16.06.2020 12:13
Son zamanlarda sıklaşan şehit haberleri yüreğimizi dağlıyordu. Gayrı PKK Terör Örgütünün kökünün kurutulması zamanı gelmiş hatta geçiyordu.
Bu gece itibariyle PKK Terör Örgütüne karşı Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından, Pençe-Kartal Operasyonu başlatılmıştır. Milletimize hayırlı olsun.
İktidarı yanlışlarında, objektif-nesnel olarak elbette eleştireceğiz ancak yapılan güzel icraatları da alkışlamak, vicdani sorumluluğumuzdur.
Devlet; milletin tüzel kişiliğidir. Türk Milleti devletsiz olmaz.
Biz; İktidarların taraftarı olamayız, taraftarı olduğumuz; Yüce Türk Milleti, Türk Devleti, Türk Vatanı ve Türk Bayrağıdır.
Bu nedenle; Türk Milletinin ve devletinin bekasına yönelik tehdittin ortadan kaldırılması için düzenlenen bir harekâtı sonuna kadar destekler ve alkışlarız. Devletimizin bize ihtiyacı olduğunda da her türlü göreve hazır bekleriz.
Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada; “Son zamanlarda karakol ve üs bölgelerimize her geçen gün artan taciz, saldırı teşebbüsünde bulunan, böylece halkımızın ve hudutlarımızın güvenliğini tehdit eden PKK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek halkımızın ve hudutlarımızın güvenliğini sağlamak maksadıyla Pençe-Kartal Operasyonu başladı. Uçaklarımız teröristlerin inlerini başlarına yıkıyor.
“...uluslararası hukuktan doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda Irak’ın kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk’taki terör yuvalarına hava harekâtı icra edilmektedir”denilmektedir.
Terörün kökü kazınıncaya kadar da bu operasyonun devam etmesi en büyük temennimizdir.
Pençe- Kartal Operasyonunu sonuna kadar destekliyor, alkışlıyor ve başarılı olmasını diliyorum.
Bir güzel husus da bu Operasyonun istihbaratını, kendi İnsansız hava araçlarımızla yapıyor olmamızdır.
Kabul etmek gerekir ki, AKP’nin yaptığı en büyük icraat Savunma Sanayiindeki gelişmedir. Milli güvenliğimiz açısından bu durum çok önemliydi.
Önceki yıllarda istihbaratı ABD’den alıyor idik. ABD İstihbarı bilgileri bize vermeden önce terör örgütünü uyarıyordu. Biz de operasyon düzenliyorduk ama dağı- taşı bombalayıp dönüyorduk. Mühimmatı da ABD’den aldığımız için, dağı-taşı bombalamaktan bazen elzem olan operasyonları yapamıyorduk. Bugün mühimmatımızın çok önemli kısmını da kendimiz yapıyoruz. Dolayısıyla bu konuda da İktidar bir alkışı hak ediyor.
Biline ki doğru yapılanları destekler alkışlarız ancak yanlış gördüklerimizi de eleştirmekten geri durmayız.

Mustafa TOYGAR