BİST

Dolar

Euro

Altın

Kudüs Davamız -2- : ÜMMET UYUYOR MU?
09.12.2017 11:18
Kudüs Davamız - 2: ÜMMET UYUYOR MU?

Ne hikmetse insanımız genelde bir meseleye bakınca hep olumsuz tarafından bakıyor ya da çevremdeki insanların bakış açısı böyle. Bilmiyorum neden. Nedense bir eziklik ve kendimize güvensizlik var. Nasıl olmuş nerden iliklerimize yerleşmiş bu durum, bunu uzmanlarına bırakıyorum.

Ve şimdi gelelim başlıktaki sorumuzun cevabına: Hayır efendim ÜMMET UYUMUYOR. Bunu kabul etmiyorum. Gayet iyi de sesi çıkıyor. Ama yaptırım gücü zayıf. Sesinin gür çıkması netice aldırmıyorsa bu yeteri kadar gücü olmadığındandır. İşte asıl mesele burada çözüme kavuşturulmalıdır.

Güçlü olmak zorundayız efendiler. Bir fermanla Avrupa'daki gayri ahlaki durumu iptal ettirebiliyorken şimdi bu kadar yürüyüşler ve lânetlemeler batı ve siyonizm tarafından yeteri kadar dikkate alınmıyorsa beyinlerimiz zonklayana kadar düşünmek lazım: NEDEN???...

Şunu demek istiyorum: İmkânı olanlar üretsin. Makam sahipleri yaptırımlar uygulasın. Liderler HAREKET desin. ÜMMET fiili ve gavli dua etsin.

Yobazlar şarlatanlık yapmasın. Klavye mücahitleri slogan atmasın. Marka Müslümanları ise amigoluktan uzak dursunlar. Ve diğerleri yığınlık yapmayın, iş görenleri zora sokmayın, havayı sisleyip düşünceleri ve eylemleri kirletmeyin

İş yapabilecek olanlar uyursa haram olsun. Elinde imkanı olan ses vermiyorsa soluğu kesilsin. Bana ne diyen ebeden zelil olsun.

Umreyi turist niyetiyle çoğaltan ve Kudüs'e de git" denildiği zaman burun kıvıran zat rabbim seni ıslah etsin.

Hac ve umre organizasyonunu ticaret amacıyla yapan ve "Kudüs'e seferiniz yok mu" sorusunu geçiştiren şaşkın gözünü toprak doyursun.

Bu ve bunlara benzer kişileri malumunuzdur ki bu tür zamanlarda fazla sesi soluğu çıkar görmekteyiz. Bu tür kişilere bakıp ve ruhsuz, şuursuz, nezaketsiz, fikirsiz, temelsiz, asılsız... gürültülerini dikkate alıp bilgi kirliliğinden kaçınmak lazım. Bu ve buna benzer kişilerin davada temsiliyet haklarının olmadığını hatırlatır; bunlar yüzünden ümmet uyuyor, hani müslümanlar vb. sızlanmalar veya şikayetlenmeler kesinlikle samimi değildir.

Not: Kudüs Davası: İLMİ, FİKRİ ve SİYASİ açıdan felah bulur kanaatindeyim.