BİST

1.479,93

%1,68

Dolar

9,6026

%1,08

Euro

11,1924

%1,02

Altın

553,5640

%1,53

Allah Küçük Kafalara Akıl Versin
07.09.2021 09:34

Fatih sultan Mehmet 1450 lı yıllarda, Yaklaşık 570 yıl önce yaşamış o günün şartlarına göre kılıç ile mızrak ile savaş yöneterek İstanbul u feth etmiş. Mekanı cennet olsun.

ABDULHAMIT Han 1890 lı yıllarda 130 yıl önce yaşamış, Osmanlı zor durumda iken, Osmanlının ömrünü uzatmaya çalışmış. Çok çaba harcamasına rağmen, Bankerlere ve Batıya borçlu düşmüş olan Osmanlı devletini yıkılmaktan, yoksul düşerek durmadan cepheden cepheye koşan halkı zor durumdan kurtaramamış. Mekanı cennet olmuş.

Gazı Mustafa Kemal ATATÜRK; Yoksul düşen ve dağılma ile karşı karşıya kalan Osmanlı Devletinin son küllerinden Yola çıkıp Türk milletini bir araya getirerek Kurtuluş savaşını zafer ile sonlandırarak modern Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurmuş. Bir devletin Modern cağ da ayakta durup aydınlığa doğru yol alması için gerekli tüm Devlet kurumlarını hayata geçirmiş, Mekanı cennet olsun.

Gelmişiz 2021 Yılına, Teknolojinin i en son gelişmiş olduğu çağı yaşıyoruz. İstenen bilgiye anında ulaşmaktayız. İletişim, haberleşme ve Ulaşım nerdeyse ışık hızı düzeyinde, 

Batılılar Sanayi  sektöründe Otomasyonu, 

Tarımda; Tarımsal elektrifikasyon ile Tarımsal mekanizasyonu Baş döndürücü düzeyde geliştirmişler ve yaşamaktalar.

Bizler günümüzün şartlarına göre düşünerek, çalışıp üretmek zorundayız.

Günümüz şartlarına göre düşünerek, çalışarak üretim yapmak yerine, Küçük kafaların, FATİH ın İstanbul'u feth etmesi ve Sultan ABDULHAMIT hanın Yaşadıklarını Mustafa Kemal ATATÜRK İle mukayese etmeye çalışmaktalar. 

Beyler gelin hep birlikte üretim seferberliği yapalım.