BİST

Dolar

Euro

Altın

Gündem
Kılıçdaroğlu: "Dayısı Olan Çıkıyor"
Politika - 20.03.2018 14:27
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. Çiftlikbank olayından, Şeker fabrikalarına, FETÖ'den, Kadir Mısırlıoğlu'na birçok konuya değindi.


ÇiftlikBank

ÇiftlikBank'ta paralarını kaybeden vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu;
Parayı BDDK'dan alabilirsiniz, dava açmanız lazım. Adalet Bakanı, 'Onu Uruguay'dan isteyeceğiz' diyor. Uruguay'da büyükelçiliğimiz yok, suçluların iadesine yönelik sözleşme de yok. Uruguay'dan besmelesiz et, inek, tosun, öküz getirebilirsin ama bu tosuncuğu getiremezsiniz." dedi.


Dayısı Olan Çıkıyor

13 Haziran 2017'deki TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, FETÖ davalarına ilişkin, "Parası olan, dayısı olan serbest kalıyor, garibanlar yatıyor." dediğini anımsatan Kılıçdaroğlu;
"AKP milletvekili Şamil Tayyar diyor ki “Gaziantep’te çok ciddi FETÖ borsası var. Kayseri’de de var… Elitaş’a sorun kimi nasıl çıkardı. Milyon dolarlar dönüyor. Ben bunu söylüyorum. Evet, itirafçı adı altında işadamlarını serbest bırakıyorlar. Saray'dan talimatlar alan istediği kararı veriyor. Sen istersen iktidarın istersen muhalefetin milletvekili ol. TMSF’nin el koyduğu mallar vardı. Listeyi alıp işadamalarını gezenler vardı. “size bu malı satacağım komisyonu bu kadar” diyenler vardı. Biz bunları bilmiyor muyduk. Bu iktidar önlem alamaz. Bu iktidar çökmüştür artık. Hiçbir söylemi sağlıklı ve tutarlı değildir." dedi.


Şeker Fabrikaları

"Bütün bunlar yetmezmiş gibi Afrin’di, terördü derken aradan şeker fabrikalarını nasıl satarız diyorlar. Neden satıyorsun şeker fabrikalarını? AKP’nin Genel Başkanı diyor ki “Bu fabrikalar zarar ediyor.” Etmiyor Recep Bey etmiyor. Sen zarar ettiriyorsun bu fabrikalara. Zarar ediyorsa köprüler de zarar ediyor. Onu neden satmıyorsun? Satamazsın çünkü orada yandaş var. Saray'ın 13 günlük parasını versinler hiçbir zarar olmaz. Asıl batak Saray'da. Milletin üzerinde yük o saray. AB şeker pancarı kotalarını kaldırdı. Çağrı yapıyoruz. Kaldır şekerpancarı kotalarını. Kaldırmıyorlar. Amaç ne? Nişasta bazlı şekeri millete yedirmek. Amaç Cargill’e çalışmak. Bunun mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğiz. Bunu sana zorla kabul ettireceğiz."

Gücün Çiftçiye Yetiyor!

"Telekom pek çok malını sattı, karını yurtdışına götürdü. Bankalardan 4.5 milyar kredi aldı. Bankalara “krediyi ödemeyeceğim” diyor. Hükümet de bankalara talimat veriyor “Türk Telekom’a dokunmayın” diyor. Sizin ortaklığınız mı var? Ne haltlar yediğinizi ben biliyorum. Ama ne oluyor, bakan söylüyor, “Benim derdim Telekom’un borcunu ödeyip ödemediği, bankaların o borcu alıp almadığı değil. Bizim için Türk Telekom’un büyüyerek geleceğe yürümesi". Gözün sevdiğimin bakanı, Mardin’de tarımsal sulama aboneliğini iptal ettiler çiftçilerin borcu nedeniyle. Gücün çiftçiye yetiyor Telekom’a yetmiyor."


Fesli Soytarı!

"Bir Fesli Kadir soytarısı var. Saray'daki zat ziyaret ediyor. Siz Diyanet İşleri başkanlığı, siz Atatürk’ün adını anmadığınız zaman bu soytarıyla aynı çizgiye geliyorsunuz.Yapmayın etmeyin, bu memlekete kötülük yapıyorsunuz. 80 milyonun kalbini kırıyorsunuz. Bu ülkenin tarihine kültürüne inancına uygun düşen, geçişte bu ülke için mücadele edip bugün olmayanlara Fatiha okumaktır. Geçmişte FETÖ’nün dini kullanarak neler yaptığını biliyoruz. Diyanet’in bundan ders çıkarması lazım. Bizim dışımızda itiraz eden yoktu. Tarih bizi haklı çıkardı ama ülkeye verdiği zarar çok büyük oldu."Hakimler, Neden Ayağa Kalktınız!?

"Dün, Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zat bir toplantı yaptı. İçeri girerken bütün hâkimler ayakta. Neden ayağa kalktınız? Bir partinin genel başkanı içeri girdi diye neden ayağa kalktınız? Hepsi ayakta alkışlıyorlar. Yarın bu senin önüne geldiği zaman ne diyeceksin? “Bu benim kuramı çekti. İsterse 20 adam öldürsün ben bunu beraat ettireceğim” mi diyeceksin? Ayağa kalkan hâkimlere sesleniyorum. Cüppelerinize iki delik açınız. İki tane de düğme. Düğmelerin üzerindeki kabartma sarayın kabartması olsun. Önünüze gelince ikisini de ilikleyin. Birisi yasama, birisi yürütme. Sizi üçüncü güç olmaya layık değilsiniz. Sen hâkim değilsin. Sarayın hâkimi, hâkim mi olur!? AYM karar verecek, serbest bırakacak, sen Saray adına ağırlaştırılmış müebbet vereceksin. Türk milleti adına karar verecek şimdi... Saray adına de bari."
 • 14:15

  Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun

 • 12:57

  Nene Hatun'un Vefatının 65. Yıldönümü

 • 13:24

  Çerkes Soykırımı ve Sürgününün Yıl Dönümü

 • 10:06

  Milli Vicdan Oluşumu Kurucusu Emrullah Önalan Bugün Aras TV Ekranlarında

 • 12:36

  Türkiye'de İlk Üniversite Haftası Erzurum'da Yapıldı

 • 10:51

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun!

 • 13:23

  Tümamiral Cihat Yaycı İstifa Etti!

 • 12:56

  Kırım Sürgünü ve Soykırımının 76. Yıl Dönümü

 • 12:52

  İlahiyatçı Prof. Dr. Hayri Kırbaşoğlu'nun Sadi Özgül ile Yaptığı Önemli Röportaj

 • 10:09

  12 Mayıs Hemşireler Günü Kutlu Olsun