BİST

Dolar

Euro

Altın

Gündem
Eşini Bıçakladı Sonra Doktorları Suçladı
Gündem - 05.04.2019 15:09
Samsun'da eşini bıçaklayan kadın, hapisten çıktıktan sonra doktoru suçladı.

- "Doktor Yüzünden Öldü" -

Olay, 2014 yılında alkollü gelen 5 çocuk babası Erdoğan Altun, çocuklarını dövdü. Araya geren eşi Bedriye AIltun'u da dövdükten sonra evden ayrıldı. Bir süre sonra tekrar eve gelen Erdoğan Altun ile eşinin arasında yine kavga çıktı. Mutfaktan bıçak alan Bedriye Altun, kocasını tek bıçak darbesiyle karnından yaraladı. Daha sonra sağlık ekiplerine haber verdi. Ambulans ile Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan yaralı Erdoğan Altun, tedavisinin ardından taburcu edildi. Kadın ise ifadesi alındıktan sonra İl Emniyet Müdürlüğü'nde serbest bırakıldı.

Taburcu edildikten bir gün sonra tekrar fenalaşan Erdoğan Altun, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Tekrar tutuklanan Bedriye Altun, çıkarıldığı nöbetçi mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

5 yıl 5 ay hapis yatan Bedriye Altun, eşine müdahalede bulunan Uzman Doktor B.T. (34) ve Genel Cerrahi Uzmanı Opr.Dr. Y.K. (62) hakkında dava açtı ve bununla birlikte Sağlık Bakanlığına da tazminat davası açtı.

- "Bağırsaktaki Yırtığı Görememişler" -

Bedriye Altun’un avukatı Ata Giritli, olayda müvekkilinin de mağdur olduğunu belirterek, "Hazırlanan Adli Tıp Raporunda iki doktorun hasta ile ilgili doğru teşhis koymayıp, Erdoğan Altun’un bağırsağındaki yırtığı hastaneye geldiği ve film çekildiği ilk anda görmeyerek, dosyasını usul ve mevzuata göre tutmayarak, hastayı 24 saat müşahede altında tutmayarak ağır hizmet kusuru işledikleri belirtiliyor. Yapılan ilk müdahalenin ardından hasta hayati tehlike yoktur diye taburcu ediliyor. Halbuki bağırsağında delinme var doktorlar bunun farkında değil. 24 saat geçmeden kişi rahatsızlanıp tekrar hastaneye getiriliyor. Bu sefer de kurtarılamayarak ölüyor" dedi.
.
 • 13:18

  Milli Vicdan Üyesi Lütfü Şehsuvaroğlu'dan Su Savaşları, Su Barışı,Türkiye Sulama Raporu, Su ve Toprak Yönetimi

 • 10:21

  Malatya'da Deprem!

 • 09:40

  İsmail Enver Paşa'nın Ölüm Yıl Dönümü

 • 09:13

  2. Organize Sanayi Bölgesi Erzurum'un Umudu

 • 09:02

  Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

 • 13:18

  BBP'li 2 Belediye Başkanı Partiden İstifa Etti

 • 10:13

  23 Temmuz Erzurum Kongresi'nin Yıl Dönümü

 • 09:48

  Vefat ve Taziye

 • 14:56

  Kıbrıs Barış Harekatı'nın Yıl Dönümü

 • 13:09

  Milli Vicdani Bakış Oluşumu Üyesi Ekonomist Ahmet Özkan Bey'den Kripto Paralar Üzerine Önemli Bilgiler