BİST

Dolar

Euro

Altın

Gündem
Çaresiz Aile Seslerini Duyurmak İstiyor !
Gündem - 07.05.2020 08:42
Yaşam mücadelesiyle ayakta kalmaya çalışan yirmi dokuz (29) yaşındaki Recep Demirkaya Suudi Arabistan’da çalışan bir işçi. Eşinin hastalığından dolayı zor bir süreç yaşadığını belirten Demirkaya” eşimin psikolojik sorunları var. Burada hastaneye götürdüm ancak Türkiye’ye götürmem gerekiyor. Yetkililerden sesimi duymasını bekliyorum” dedi.

İşçi olarak Suudi Arabistan’ın Medine şehrinde uzun zamandır çalışmakta olan bir çocuk babası Recep Demirkaya, eşinin hastalığından dolayı sürekli sıkıntılar yaşadığını söylüyor. bundan iki yıl önce eşinin rahatsızlandığını, bundan dolayı Kendi imkanlarıyla Türkiye'ye gidip geldiğini belirten Demirkaya” eşim, yirmi beş (25) gün boyunca İstanbul Zeytinburnu Balıklı Rum hastanesinde psikoz teşhisi konuldu. Tedavisi tamamlandıktan sonra taburcu edildi, iş gereği tekrardan Arabistan'a dönmek zorunda kaldık”

“Eşim Saldırgan Olmaya başladı”

Türkiye’den döndükten sonra eşinin hastalığı tekrardan nüksettiği ve daha sonra Medine'deki hastaneye götürdüğünü ifade eden Recep” burada yeterince imkan olmadığı için sadece sakinleştirici yaptılar. eşimin yeniden Türkiye’ye götürmem gerektiğini söylediler. Ancak pandemi dönemi olması nedeniyle ülkeme dönemiyorum” diye vurguluyor. Eşinin, psikoz hastalığından dolayı zamanla saldırgan bir hal aldığını anlatan Demirkaya “ dört buçuk yaşında bir çocuğum var. Bu yaşananlardan dolayı çocuğun üzerinde çok büyük olumsuz etkiler bırakıyor. Acilen Türkiye’ye gitmemiz ve eşimin tedavi edilmesi gerekiyor” dedi. Çaresiz ve imkanları olmayan Demirkaya ailesi, yetkililerden seslerini duyulmasını ve yardım elini uzatılmasını bekliyor. Recep Demirkaya, eşinin son zamanlarda hiçbir şey yiyip içmediğine dikkat çekerek “ eğer ki süreç böyle devam ederse eşimi kaybetme ihtimalim çok yüksek. Gurbette çocuğumla yalnız kalmak istemiyorum. Bu mağduriyetimi göz önünde bulundurarak devlet büyüklerimden ulaşım konusunda yardımcı olmalarını istiyorum” diye beliriyor
 • 09:10

  Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

 • 12:51

  Türkiye İçin Sevindirici Seçim

 • 12:12

  Vefat ve Baş Sağlığı

 • 11:49

  Korona Virüs Tedbirleri Kapsamında Sokağa Çıkma Yasağı Geri Geldi

 • 09:34

  Azerbaycan Milli Uyanış Günü Kutlu Olsun

 • 13:18

  Ümit Özdağ İyi Parti'den İhraç Edildi

 • 10:33

  Cumhurbaşkanı ve Devlet Bahçeli'den Kapalı Maraş'a Ziyaret

 • 10:04

  Muhsin Başkan Davasında Görevi Kötüye Kullanma Soruşturması

 • 08:32

  Azerbaycan Halk Cephesi Partisi'nin (APFP) Başkanı Ali Karimli'den Önemli Açıklamalar

 • 14:35

  Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Erkan