BİST

Dolar

Euro

Altın

Gündem
Bir Uygur Mazlumunun Binali Yıldırım'a Seslenişi
Gündem - 17.12.2018 10:08
Kahramanmaraş Türk Ocağı Gönderisi..

BİR UYGUR MAZLUMUNUN BİNALİ YILDIRIM’A SESLENİŞİ !LAKİN KULAKLAR SAĞIR !!!


Sayın Meclis başkanımız Binali Yıldırım’a açık mektup:

Sayın başkanımız televizyondaki Uygur konusunda vermiş oluğunuz röportajınızı günlerce düşündüm. Çin’in toprak bütünlüğüne sahip çıkacağınızı, Uygurların teröre bulaşmaması gerektiğini söylediniz. Peki , birleşmiş milletlerin resmî raporundaki bir milyondan fazla Uygur ve diğer Türk etnik kökenlerin yıllardır tüm hakları ellerinden alınıp, hapislerden daha kötü eğitim kamplarına kapatılmasını, bunların çocuklarının yetimler yurdunda veya han Çinlilerine evlatlığa verilmesini, Ana topraklarındaki 30 milyon halkımın dini İnanç, iletişim, ifade özgürlüğü, seyahat etme, kendi dilinde eğitim alma gibi bir çok haklarının elinden alınmasını siz “ terörist Uygurlar” dan dolayımı görmüyor, duymuyorsunuz?

Sayın başkanım, Ulaştırma Bakanlığı döneminizde Çin ile yapmış olduğunuz bir çok projelerde hatta ilkinde bizzat yer aldım, yıllarca Çin fuarını Türkiye’ye tanıttım, Türk işadamlarının Çin’den mal alması için gece gündüz çalıştım. Çin’in en büyük hava yollarını 10 yıldın aşkın süre koşturmaca ile Türkiye’ye getirdim, “ Bir Kuşak, Bir Yol” projesini en çok ben destekledim. Sonuç, iki senedir ailem, arkadaş dostlarımla bağlantı kuramıyorum, güzelim ana topraklarıma gidemiyorum. Üniversite hocalarım, sınıf arkadaşlarım, iki ülke turizminde omuz omuza çalıştığımız turizmci arkadaşlarım, Türkiye’den tekstil, gıda ve diğer malzemeler ihracatı yapan ticaretçi arkadaşlarım hepsi kamplara kapatıldı. Peki, ben ve bu arkadaşlarım terörizmin neresindeyiz? Türk vatandaşı olan 200 den fazla Uygur Türk’ü kayıp, öldü mü, kaldı mı kimse bilmiyor. Pekin büyük elçiliğiniz “ onlar Türk vatandaşı olsa bile kökeni Uygur olduğu için biz karışamayız, ticaretinizin zarar görmemesi için sizde karışmayın “ demiş içinde birinin çalıştığı şirket patronuna . Sizden soruyorum sayın başbakanım, öz vatandaşınız olan bu halkın Uygur olması suçumu ? 20 gün önce babam vefat etti. Benim canım babamın Tüm Uygur Türkleri gibi Cumhurbaşkanımızı çok severdi, onun gerçek mazlumlar yanlısı olduğuna inanırdı. Ölüm haberini günler sonra yurtdışındaki bir arkadaşımdan aldım, gidemedim. Diğer Uygur arkadaşlarım gibi kampa atılmak korkusuyla babamın mezarına bir avuç toprak atamadım. Acımı sevdiklerime sarılarak paylaşamadım. Birde cenaze namazını kılmamışlar. Çin usulü yakmadan toprağa verildi diye sevinmişler benim biçare ablam, kardeşim.....

Peki, dünyanın en çok askeri ve polis gücüne sahip Çin terörle tüm bölgeye kapatarak mı mücadele edecek? Suriye’deki 1000, 2000 DAIŞ teröristin bedelini koskoca bir ulus mu ödeyecek, Sayın başkanım???

Belki, biz aç sefil çocuklar gösteremiyoruz medyaya, Suriyeli cesedi kıya Vurulan çocuk resmi gibi mesela... ama biliyor musunuz, benim halkımın ruhu gitmiş, yüreği ezilmiş, gözleri kurumuş, o güzel topraklarım sessiz..... Dünyaya medeniyet dağıtmış halkım yavaş yavaş yok oluyor, sizler tarihte bunun hesabını verebilir misiniz Sayın Başkanım?????

Zennure Kirem/Turkiye
 • 14:15

  Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun

 • 12:57

  Nene Hatun'un Vefatının 65. Yıldönümü

 • 13:24

  Çerkes Soykırımı ve Sürgününün Yıl Dönümü

 • 10:06

  Milli Vicdan Oluşumu Kurucusu Emrullah Önalan Bugün Aras TV Ekranlarında

 • 12:36

  Türkiye'de İlk Üniversite Haftası Erzurum'da Yapıldı

 • 10:51

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun!

 • 13:23

  Tümamiral Cihat Yaycı İstifa Etti!

 • 12:56

  Kırım Sürgünü ve Soykırımının 76. Yıl Dönümü

 • 12:52

  İlahiyatçı Prof. Dr. Hayri Kırbaşoğlu'nun Sadi Özgül ile Yaptığı Önemli Röportaj

 • 10:09

  12 Mayıs Hemşireler Günü Kutlu Olsun