BİST

Dolar

Euro

Altın

Gündem
2. Organize Sanayi Bölgesi Erzurum'un Umudu
Gündem - 30.07.2020 09:13
(Bülent Çamlı Özel Haber)

Erzurum 2. Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) yapımı tamamlanan Tekstilkent fabrikasında çalışmaların bir kısmı sona gelirken geride kalan birçok proje hayata geçti.

Erzurum Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından 6. Bölge teşvikleri kapsamında yer alan 2. OSB sınırları içinde asgari 2000 kişiyi istihdam etmeye yönelik 4 adet tekstil fabrikası inşaat yapımı tamamlandı. Tamamlanan 2 adet fabrikanın VDS Tekstil’e,1 adet fabrikanın 3f Testil’e VE 1 adet fabrikanın Aytim Tekstil’e YİKOB tarafından ihaleleri yapılıp üretime başlandı.


Sanayi Bölgesinde her detay düşünülmüş

İki etaptan oluşan bölgede 1. Etap 50 hekta, 2. Etap ise 166 hektar alana sahip. Yapımı tamamlanan fabrikaların içinde idari birimler kreş, yemekhane, showroom, toplantı odası, mescit ve malzeme depoları yer alıyor.

Asıl amaç nitelikli iş gücü

1. Etapta yer alan toplamda 36 Sanayi parselinin 33’ünün arsa tahsisi yapılmış, 33 Sanayi parselinin 30 adeti yapı ruhsatını almış ve 6 adeti yapı inşaatını tamamlayarak iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatını almıştır. 10 adet sanayi parselinde inşaat çalışmaları devam ediyor. 2. Etapta ise toplamda 42 Sanayi parselinin 3’ünün arsa tahsisi yapılmıştır. 3 firmanın 2 adeti yapı ruhsatı almış ve inşaat çalışmalarına başlamıştır.

Erzurum’a istihdam alanında büyük katkılar sunacak olan fabrikalarda İşKur ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte nitelikli personelin yetiştirilmesi amacı ile işbirliği yapılarak, personel konusunda gerekli destek ve teşvikler sağlanıyor

Millî Vicdan İlmi Düşünce Oluşumu Kurucu Emrullah ÖNALAN'ın ziyaret edip hayranlık içerisinde takip ettiği içerisinde büyük istihdam sağlayan Tekstilkenti barındıran Erzurum 2.Organize Sanayii bölgesi yerli yatırımcıların özversiyle gelişmeye devam ediyor...
 • 09:10

  Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

 • 12:51

  Türkiye İçin Sevindirici Seçim

 • 12:12

  Vefat ve Baş Sağlığı

 • 11:49

  Korona Virüs Tedbirleri Kapsamında Sokağa Çıkma Yasağı Geri Geldi

 • 09:34

  Azerbaycan Milli Uyanış Günü Kutlu Olsun

 • 13:18

  Ümit Özdağ İyi Parti'den İhraç Edildi

 • 10:33

  Cumhurbaşkanı ve Devlet Bahçeli'den Kapalı Maraş'a Ziyaret

 • 10:04

  Muhsin Başkan Davasında Görevi Kötüye Kullanma Soruşturması

 • 08:32

  Azerbaycan Halk Cephesi Partisi'nin (APFP) Başkanı Ali Karimli'den Önemli Açıklamalar

 • 14:35

  Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Erkan