BİST

0,00

%0,00

Dolar

0,00

%0,00

Euro

0,00

%0,00

Altın

0,00

%0,00

Gündem
MİT'in İzlediği Film
09.01.2020 10:31
MİT Başkanı John Wick 3 filmini İzledi Kasım Süleymani Sizlere Ömür!

Foça Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında Asteğmen rütbesiyle vatani görevini yapan yeğenim İsa Çelikdönmez zaman zaman bazı film önerilerinde bulunur.

Daha öncede 2012’de Libya’da ABD elçisinin öldüğü baskını anlatan; “13 Saat: Bingazi’nin Gizli Askerleri" filmini onun tavsiyesiyle izlemiştim.

Bir kaç gün önce Kasım Süleymani'nin öldürülmesine ilişkin yazımı okuyunca iki ay önce MİT Başkanı Hakan Fidan'ın ‘John Wick 3’ isimli meşhur tetikçinin filmine gittiğini belirtti ve bu filmi mutlaka seyretmem gerektiğini önerdi.

2 ay önce 16.11.2019'da, Milliyet gazetesi yazarı Abdullah Karakuş "MİT Başkanı hangi filmleri izler?" sorusuyla insanların merak duygusunu kamçılayan bir yazı kaleme almış.

Diyor ki; "MİT yöneticileri hep merak edilir.Hangi filmleri izler, hangi kitapları okur...Geçenlerde sinemaya gittiğimde tesadüfü olarak MİT Başkanı Hakan Fidan’ın gittiği filmlerden birini öğrendim. Fidan Ankara’daki ödüllü butik sinema olan Cinemaximum Atakule’ye gitmiş.

Hem de Fidan ile birlikte MİT’ten toplu gelenler de olmuş aynı filme. Film yaz başında oynayan ‘John Wick 3’.Hareketli bir aksiyon filmi. Gizli suikastçı birliğinden atılan John Wick’in, kellesi karşılığında ödül almak için peşine düşen suikastçılara karşı verdiği mücadeleyi konu ediyor... "*

Mars Entertainment Group Hakkında

Hakan Fidan'ın MİT çalışanlarıyla gittiği Cinemaximum Atakule; CGV Mars Entertainment Group'a ait.

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'daki sinemaların yer aldığı ICTA European Awards' tarafından, Ankara'nın ilk VIP sineması olma özeliğini taşıyan 'Yılın Yeni Sineması' Ödülü'ne layık görülmüştü.

Mars Entertainment Group, Menderes Utku ve Muzaffer Yıldırım tarafından 2001 yılında kurulmuş. Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor: Ali İsmail Sabancı, Muzaffer Yıldırım, Menderes Utku, Mehmet Murat Çavuşoğlu, İsak Antika, Hüseyin Çağatay Özdoğru, Cumhur Kuşçuoğlu, Mehmet Yağız Çekin, Vasfi Hasan Orbay ve Cemal Volkan Manas.

Seri Katil John Wick 3

Hakan Fidan ve bazı MİT çalışanlarının toplu olarak Ankara'da Cinemaximum Atakule salonunda izledikleri John Wick 3 Amerikan yapımı aksiyon filmi. John Wick'in başrolünde Keanu Reeves var.

Keanu Charles Reeves,Beyrut'ta bir gece kulübünde tanışarak evlenen Çin ve Hawaii asıllı Amerikan vatandaşı,jeolog, Samuel Nowlin Reeves ile İngiliz vatandaşı, kostüm tasarımcısı ve show kızıPatricia Taylor'ın iki çocuklarından ilki olarak 2 Eylül 1964'de dünyaya geldi.

Keanu Charles Reeves filmde, gizli bir suikastçı birliğinden atılan John Wick'i canlandırıyor. Ölümü karşılığında ödülü almak için peşine düşen suikastçılara karşı verdiği mücadele filmin ana konusu.

2019 Amerika Birleşik Devletleri yapımı John Wick 3 filminde, New York’tan sağ çıkabilmek için elindeki imkanları sonuna kadar zorlayan John Wick: Chapter 3; gizli suikastçı birliğinden atılan John Wick'in, kellesi karşılığında ödül almak için peşine düşen suikastçılara karşı verdiği mücadeleyi konu ediyor. Avın kendisi olan Wick, kendisi için ava çıkanları bir güzel avlıyor.

John Wick iki nedenden ötürü firaridir. Kellesi üzerine 14 milyon dolarlık açık sözleşme konulmuştur ve temel bir kuralı ihlal etmiştir; Continental Hotel'de birini öldürmüştür.

Kurbanı ise açık kontratı sunan Yüksek Masa üyesidir. İşi bitmiş olması gereken John'a otelin yöneticisi Winston tarafından bir saatlik bir kaçış süresi verilir.

Ardından üyeliği iptal edilecek, tüm hizmetlerden men edilecek ve diğer üyelerle iletişimi kesilecektir.

Bütün haklarından yoksun kalan John Wick, New York'tan sağ çıkabilmek için elindeki imkanları sonuna kadar zorlayacaktır.

John'un New York City'den kaçma mücadelesinde güvenebileceği tek şey servis endüstrisidir!

MİT Başkanı John Wick 3'ü neden İzledi?

Filmin senaryosuna bakıldığında koskoca MİT Başkanının vakit geçirmek için neredeyse teşkilatın dörtte biriyle bu filmi izlemesi söz konusu olamaz.

Yok teşkilata yeni alınan çaylakların eğitimi ile ilgili olsaydı bu filmi yeni yerleşkenin devasa sinema salonunda izlerlerdi.

Eğer sinema salonunda bir başka ülkenin yabancı servis başkanıyla ayarlanan buluşmaya gitmiş olsa, gazete köşelerine servis edilmezdi.

Bence İki ay önce bu filmi, CIA kontrolündeki Amerikan sinema endüstrisinin aracılık ve taşıyıcılık ettiği mesajı merak ettikleri için izlediler.

Filmdeki John Wick, Kasım Süleymani’ydi ve konsey biletini çoktan kesmişti. Ancak filmin kahramanı gibi başarılı olmamıştı.

Türkiye Trump’ın Elini Güçlendiren Hamleler Yapıyor

26 Ekim 2019’da İdlib kırsalında bir bölgede ABD komando birliklerince düzenlenen operasyonda DEAŞ lideri Ebubekir el-Bağdadi öldürüldü.

Erdoğan-Trump pazarlığı Ebubekir Bağdadi’yi nasıl yakalatmıştı? bir hatırlayın. Erdoğan ve Trump, iki sıkı pazarlıkçı lider. İkisi de tuttuğunu koparıyor.

İkisi de reelpolitik ilişkilerden yana. Bu yönüyle anlaşmaları daha kolay. Trump, başkan seçildikten sonra kendi ülkesinde ve dünyada küresel bir başarı gerçekleştirememenin ezikliğini yaşıyordu.

Kendisinden önceki ABD Başkanı Obama, El Kaide lideri USAme Bin Ladin’i ortadan kaldırmıştı. Trump için, Ebubekir Bağdadi'nin öldürülmesi, başarı hanesine yazılacak en büyük not.

İşte Erdoğan, Trump’a, Ebubekir Bağdadi'nin yakalanmasını teklif ettiğinde, Trump’ın şaşkınlığını bir hayal edin!

Milli Savunma Bakanlığı, IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi'nin öldürüldüğü belirtilen özel operasyona Türkiye’nin katkısını gizlememiş, “Operasyon öncesinde askeri makamlar arasında bilgi alışverişi ve koordinasyonda bulunulduğu…” belirtilmişti.

29 Ekim 2019'da Size birşey diyeyim mi!..ABD ile Türkiye saman altından su yürütüyor. Sanki Ortadoğu’yu birlikte dizayn ediyorlar!..Siz ne dersiniz? diye yazmıştım.**

Erdoğan Trump Telefonda Görüştü ertesi Gün Süleymani Mevta!

03.01.2020'de Bağdat Havaalanı yakınlarında ABD ordusunun silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile gerçekleştirdiği saldırı ile Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani öldürüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştüğünde Amerikalıların Kasım Süleymani’nin kalemini kırdıklarını biliyor muydu?

Nitekim bilmediğini açıkladı. Trumpla telefon görüşmesinde Libya ve Suriyedeki gelişmeleri ele aldıklarını söylemişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak'ta Amerikan güvenlik birimlerini hedef alan eylemleri endişe ve üzüntüyle takip ettiklerini belirterek ABD Büyükelçiliğine yönelik eylemlerin sona ermesinden duyduğu memnuniyeti ifade etmişti.

Bölgesel meselelerinin çözümünde diplomasinin önemini vurgulayan Erdoğan ve Trump, ikili ilişkilerde ise birlikte kazanmak için iş birliğinin güçlendirilmesi konusunda mutabık kalmışlardı.

Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Hogan Gidley, Erdoğan ile Trump arasındaki telefon görüşmesine ilişkin açıklaması da üç aşağı beş yukarı aynı içerikteydi.***

İki liderin telefon görüşmesinden sonra, hemen sabahında Kasım Süleymani’nin öldürüldüğü haberleri yeri göğü inletiyordu.

5 Kas 2019'da değinmiştim. "İran’ı Irak’tan vurmak nasıl bir şey? İran da, ne öncesinde ne sonrasında asla Türkiye’nin, Suriye politikasını tasvip etmedi. Çünkü Türkiye’yi, Doğu ve Güney sınırlarından muhasaraya alan bir “Şii terör kuşağı” inşa ediyordu.

Türkiye, şimdi İran'ı kendi tuzağına düşürdü.

Irak Şiileri’yle hesap soruyor. “Türk Lokantası” ne anlama geliyormuş? Kasım Süleymani’ye sormalı."****

Bence Kasım Süleymani Türk Lokantası'nın ne anlama geldiğini biliyordu ve eğer ölmeseydi bir hafta sonra Ankara’ya bu konuyu konuşmaya gelecekti. Ömrü vefa etmedi.

Türkiye; Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı gibi askeri operasyonlarla, küresel emperyalizmin bölgeden doğalgaz ve petrol çalmak için oluşturmak istediği enerji-Kürt-Şii koridorunu tarihe gömdü.

İran Velayeti Fakih rejiminin 'Şii Kuşak' projesinin Akdeniz ayağı artık yok. Türkiye'nin “Beyaz Hayaletler”i sınır tanımıyor.

Şimdi de Beyrut, Bağdat, Tahran hattında mekik dokuyorlar. Suriye’deki Bayır Bucak Türkmenleri ile Irak’taki Bayat Türkmenleri’ni birleştirilecek coğrafi koridorun etnik bağla güçlendirilmesi, Suriye ve Irak hükumetlerinden bağımsız Federe Türkmen Devletinin nefes almasını sağlayacaktır.*****

Bu satırlar daha duruyor. İnanmayan açsın okusun.
*
https://www.google.com/amp/www.milliyet.com.tr/amp/yazarlar/abdullah-karakus/yeni-donem-yeni-sayfa-6080479
https://www.google.com/amp/s/www.yurtgazetesi.com.tr/haber/amp/143964
https://www.google.com/amp/s/odatv.com/amp/hakan-fidan-ve-mit-mensuplari-hangi-filme-gitti-16111942.html
https://www.google.com/amp/s/m.ensonhaber.com/hakan-fidan-mit-calisanlariyla-sinemaya-gitti.amp
https://www.google.com/amp/s/m.yeniakit.com.tr/v/s/m.yeniakit.com.tr/amp/haber/954309/hakan-fidanin-sinemada-gittigi-film-dikkat-cekti%3fusqp=mq331AQCKAE%253D&_js_v=0.1#ampf=
**
https://www.google.com/amp/s/www.dikgazete.com/makale/amp/1841
***
https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/cumhurbaskani-erdogan-abd-baskani-trump-ile-telefonda-gorustu/1690417
****
https://www.google.com/amp/s/www.dikgazete.com/makale/amp/1860
*****
https://www.google.com/amp/s/www.dikgazete.com/makale/amp/1900
 • 13:44

  Milli Vicdan Oluşumu Kurucusu Emrullah Önalan 23 Ocak'ta Aras TV'de

 • 10:44

  Milli Vicdan Yazarlarından Abdulnasir Kımışoğlu Bey'in Kitabı Çıktı

 • 14:19

  Milli Vicdan Yazarlarından Prof. Dr. Orhan Kavuncu Bey'in Kitabı Çıktı

 • 09:46

  Rahşan Ecevit Hayatını Kaybetti

 • 13:36

  Erzurum Alperen Ocakları Çocuklar İçin Ziya Gökalp'in Altın Işık Kitabını Çıkardı

 • 13:10

  Milli Vicdan Yazarı Av.Dr. İrfan Sönmez’in Self-Determinasyon, Ayrılma Girişimleri ve Kürtler İsimli Kitabı Yayınlandı

 • 09:56

  Libya Gündemi ve Süleymani Suikasti

 • 09:42

  Milli Vicdan İlmi Düşünce Oluşumu Kurucusu Emrullah Önalan Bugün Saat 13:00'da Türkiyem TV'de

 • 11:38

  Kanal İstanbul İçin Referanduma Gidilecek Mi?

 • 13:39

  Türkiye'nin Yerli Otomobili Hayırlı Olsun