Gündem
Bitcoin Cinayeti
20.12.2017 12:34
Son günlerde gençler arasında büyük bir rağbet görmeye başlayan sanal para Bitcoin, anlaşılan o ki topluma yayılması gençler üzerinden pazarlanılıyor. Gençlerin kısa yoldan para kazanma hayalleri, bunun kulaktan kulağa bir fısıltı şeklinde yayılması dolayısı ile gençlerin ilgisini daha da arttırmakta. Sonuç maalesef zengin olma ihtirası bir cinayete kadar uzandı.

Ülkemizde suç oranlarının yükselmesi ve her geçen gün yeni nedenlerle suçların artmasına ilginç bir örneklik teşkil edecek yeni bir cinayet olayı yaşadık. Bu cinayetin kurbanı Antalya’da arabasında ölü bulunan 22 yaşında ki Şükrü Mert isminde bir gencimiz. Cinayet nedeni, sanal para Bitcoin cinayeti olarak kayıtlara geçti. Şükrü Mert, bir gurup arkadaşı tarafından 30-40 bin TL değerinde Bitcoinleri ele geçirilmesi için öldürüldü.

Bu olay münferit bir olay olarak kalmayacaktır. Çok daha organize olmuş çeteler halinde sanal para vurgunlarıyla mağdurlar oluşacaktır.

Türkiye’de yayılmaya başlayan Bitcoin ve benzeri sanal paralar çok daha toplumsal kaosa sebep açacaktır. Hükümetin Sanal paralar konusundaki yasal tedbir almayışından dolayı, yasadaki boşluklardan istifade eden hırsız şebekeleri daha organizeli biçimde çalışacaktır.

Türkiye'nin iktisadi yapısındaki kontrol edilemez bağımlı olan para kredi sistemi, dijital para sistemine geçmek için, her çeşit çok yoğun reklamlarla çalışmalarını hızlandırmıştır. Hedef, olmayan bir parayı dijital ortamda herkese satabilmektir. Satarken karşılığında geçerli bir emtia ve para talep etmekte olan bu sistem, bankacılık sisteminde devrimsel sömürü adımlarının biri olacaktır.

Bitcoin ve türevleri varsayımla var kabul edilen sanal para birimi. 10 yıl önce Satoshi Nakamato tarafından ortaya çıkarılan; ancak o günlerde değeri pek anlaşılmayan Bitcoin, şu an hemen hemen tüm dünyada büyük reklamlarla algı operasyonları ile kabul ettirilmeye çalışılan bir sanal para birimi olma özelliği taşıyor. Bunu ortaya atan Satoshi Nakamato isminde ki kişi kimdir? neyin nesidir? Nerededir? bilinmez. Bu isimde sanaldır. Bitcoin'in kullandığı simge, Dolar ve Euro’nun ikisinin ters çevrilerek birleşmesinden oluşan bir simgedir. Bunun ne anlama geldiğini bu paraları kontrol edenlerin yeni dünya düzeninde, yeni dünya parası olarak kullanmak istedikleri gerçekte olmayan var sayılan sanal para Bitcoin dir.

Yaklaşık 200 yıldır kurdukları para sisteminin çökmek üzere olduğunu gören üst akıl, bütün banka sistemini Sanal dijital paraya götürmek için, serbest başlattığı, ve yüksek paralarla perde arkasından desteklediği Bitcoin ve benzeri varsayımlı paralara geçerlilik kazandırmak için, şimdiden devletlerin hukuk sistemine, bankacılık düzenleme yasalarına baskı yapmaya başlamıştır. Çin kendisine yapılmak üzere olan operasyonu görmüş ve yasaklayıcı yasal tedbirler almaya başlamıştır.

Bitcoin ve benzeri sanal paraların halk nazarında geçerliliğini kabul ettirmek güven duygusunu sağlamak için taktik şudur; önce yapmak istediğinizi toplumlara kabul ettirmek için planınızı yaparsınız. Toplumların güvenini kazanırsınız. Belli bir kesimi bu güveni kazanma adına zenginleştirirsiniz.

Onlar zenginleştikçe lüks bir hayatı toplumun önüne reklam edersiniz. Bu reklamla ağınızı genişletirsiniz. Onlar kendilerinin bu oyun içinde olduğunu bilmezler. Sadece verilmiş yeme karşı bu rol en doğal biçimde oynanır. Bir Bitcoin =1 $ iken şu an bu değeri 2.300$ çıkartırsınız. Bunu yapanlar perdenin arkasında mevcut para sistemini yönlendirenlerdir.

Yani herkese cazip gelecek, büyük hayaller kurduracak büyük bir yemi; yeni bir para sistemine geçmek için kullanılacaktır. Maratonu başlatmak için çok katılımcı olması gerekir ama kazanacak olan bir kişi olacak. Diğer bütün katılımcılar kaybedecek. Ama önde hep maratonu kazanan reklam edilecek. Sende kazanabilirsin diyerek, kısa yoldan zengin olmayı herkesin hayaline taşıyacak. Haliyle bu en çok gençler arasında yayılabilirdi. Daha sonra kontrol edilemez bir hale getirilerek Bitcoin ve benzeri sanal paralar üzerinden suçlar işlenecek, işletilecek. Bu kez yasa yapıcıya bunların bir yasal düzenlemeye tabi tutulması için yasal zemin hazırlatılacak. Böylece üst akılın hedefi bankalara verilecek bu yetki yasal zemin de hazırlanarak uygulamaya girecek. Artık bankalar yeni sisteme geçmiş yeni köle modeli için sanal para, dijital olarak kullanılacaktır. 2018 de de hedef budur.

Ne olacak o zaman peki ?

Bankalar havadan para yaratma gücünü yeni bir kabul olan dijital para gücü ile istediği kadar istediğine varsayılan parayı satacaktır. Bankaların amacı, üzerinde hakim olduğu toplumları köle gibi kullanmaktır.

Soruyorum; şu anda bankalar halkı devleti borçlandırarak köle haline getirmedi mi?

Halk olarak banka para kredi sistemini değiştirmek zorundayız. Bankaların yerli işbirlikçi sahipleri, sözüm ona dindar Allah ile aldatan banka sahipleri ve dış sermayeli üst akılın elleri olarak ekonomimizi kontrol ediyor.

Bitcoin ve benzeri sanal paralarla ilgili yapılan olumlu yayınların hepsi operasyoneldir. Haksızlıktır, hırsızlıktır. Devlet ekonomik kontrolü elinden tamamen kaybetmeden ülkemizde bu varsayılarak var olanı çalmak olan Bitcoin ve türevi sanal/dijital para operasyonlarına müdahale etmek zorundadır. Bu sorunun çözülmesi için elbette yeni modeli ortaya koyacak milli irade gerekiyor.

Bu düzene mecbur değiliz. Ona da milletimiz karar verecektir. Ya iktisadi kölelik ya tam bağımsızlık...

Selam ve dua ile...
 • 16:32

  Muharrem İnce'nin Ziyaret Ettiği Dekan Görevden Alındı

 • 15:58

  Milli Vicdan Oluşumu Kurucu Emrullah Önalan'dan Demokrasi ve Adalet Üzerine Çarpıcı Tespitler

 • 16:26

  Piyasa Uçuyor!

 • 16:05

  Nene Hatun'un Vefatının 63. yılı

 • 13:00

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

 • 16:07

  Sosyal Terör ve Ekonomide Sosyal Devlet İlkesi

 • 15:35

  Palandöken Koşu Grubu Efsane Olma Yolunda

 • 10:42

  Başsağlığı Mesajı

 • 15:09

  Türkiye'de Ulusal Yas İlan Edildi

 • 15:06

  Gazze'de Terör