BİST

0,00

%0,00

Dolar

0,00

%0,00

Euro

0,00

%0,00

Altın

0,00

%0,00

Gündem
AKIL, BASİRET VE FERASET TUTULUYOR
03.11.2017 11:40
AKIL, BASİRET VE FERASET TUTULUYOR

BASİRET

Basiret; Allah’ın Basir (Gören) Esmasına imanın, kullardaki yansımasıdır.

Basiret;i drak etme, doğru ve ölçülü bakış, uzağı görebilme, kavrayış, bir şeyin iç yüzünü anlayabilme, feraset, kalp ile görmedir.

Basiret gözün ışığı ise, feraset o ışıkla bakmaktır. Müminin feraseti, olaylara Allah’ın nuruyla bakmaktır.

Akıl, insan içindeki Peygamberdir ve Rabbimizin bir ikramıdır.

BİLİMİN YOLUNDAN AYRILINCA

Allah’ın Tabiat Ayetlerini okumayınca, eğitim kalitesi yönünden 200 ülke arasından 101. Sıraya gerilersiniz. Kur’an yerine, hocalarına vahyolunduğuna inanılan bir takım kitaplar okununca, demokrasi rafa kaldırılınca, hukuk ve adalet eksilince de, İslami hayat bakımından da 103. olursunuz.

Bizans, meleklerin “erkek mi dişi mi” olduğunu tartışırken yıkıldı. Bir ilahiyatçı profesörün, “cinsel ilişkide soyununca melekler kaçar mı kaçmaz mı” tartışması yapmasının bundan farkı ne?

Japonya'nın yüksek tirajlı gazetesi Mainichi Shimbunsha tohumlardan üretiliyor ve gazete toprağa gömülünce bitkiler çıkıyor.

Japonya ile aramızdaki bir küçük fark.

GENÇLERE DOĞRU DİNİ ÖĞRETİN

Zira artık yutmuyorlar. Gerçek bilgiler bir tık ötelerinde. Gençlere ya gerçek İslam’ı anlatın, ya gerçek İslam’ı anlatın. Başka şansınız yok.

İki dünya mutluluğu ve yaşama sevinci adına, Müslümanlar yeni nesle ne verebildi veya hangi söylem geliştirdi ki, gençlerin İslâm'a teveccühünü bekliyoruz?

Yanmaz kefenin pazarlandığı ve Gavsların günah çıkardığı bir düzeni din olarak söylerseniz ve bunları desteklerseniz, gençlere Deist ve Ateist olmak kalır.

Dinin dinamik yapısını geleneksel kabullere sabitleyin, zerre kadar güncel konulara kafa yormayın, sonra gençler neden deizme kayıyor diye feryat edin!

Diyanet dini hizmet vermek istiyorsa, insanların cami yaptırmasıyla uğraşacağına, camilerin insan yapmasıyla uğraşmalıdır.

Sümüklü ağlakkıssacıların ülkemize ne belalar açtığını gördük. Şimdi doğan boşluğa talip sünepeler de, aynı numara ile rol çalmaya çalışıyorlar.

KURAN ANLAŞILIR

Allah, anlaşılmasın diye konuşmaz.

Siz Kur'an'ı anlayamazsınız demek aslında; "Siz Kur'an'ı anlamayın, yoksa tezgâh elden gidecek” demektir.

Soygun, kandırma ve aklın kullanılmadığı bir düzen, ancak Kur’an dışında uydurulan bir din ile kurulabilir. Şu anda yapılan da budur.

İslam akıl dinidir; bilim iman, imanı bilim olan bir dindir. Buyurunuz aslımıza dönelim: İslam’a ve O’nun muhteşem hayat kitabı Kur’an’a.

Bizi insan yaratıp Ruh, Vahiy ve Peygamber ile ödüllendiren Allah’ım. Seni sınırsızca övüyor ve çok seviyoruz.Ankara, 03 Kasım 2017
Orhan Arslan
 • 13:22

  Ekonomik Operasyonlar ve Sosyal Yapımız Konferansı

 • 12:46

  Irak Sınırından Şehit Haberi

 • 16:46

  Berat Geceniz Mübarek Olsun

 • 12:48

  AKP Milletvekilinden Simit Formülü

 • 18:43

  Notre-Dame Katedrali Kül Oldu

 • 18:38

  Kadir Mısıroğlu Yoğun Bakıma Alındı

 • 18:39

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: İmam Hatipli Olmak Demek, Dava Adamı Olmak Demektir

 • 18:21

  Merhum Oktay Sinanoğlu: Halkımızı Aç Bırakıp Açlıkla Terbiye Edecekler!

 • 18:34

  Sudan'da El-Beşir Dönemi Sona Erdi

 • 18:35

  Tarihte Çekilen İlk Kara Delik Fotoğrafı Yayınlandı