BİST

0,00

%0,00

Dolar

0,00

%0,00

Euro

0,00

%0,00

Altın

0,00

%0,00

Gündem
Doğan Öztaşkın'dan Diyanet İşlerine Çağrı
Politika - 23.04.2018 16:40
Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu ile uzun yıllar siyaset yapmış, Alperen Ocakları Eski Genel Başkanı Doğan Öztaşkın, Diyanet'in Cuma hutbelerine dikkat çekti.

Seçimler yaklaştıkça hutbelerde siyasi mesajların olacağını vurgulayan Doğan Öztaşkın, 24 Haziran seçimlerinin yaklaşmasıyla bu "siyasi hutbelerin" yeniden yapılabileceğini söyledi.

Öztaşkın'ın Çağrısı:

"Millet olarak bir seçim sürecine girdik. Daha önceki seçim süreçlerinde tarafgirliğe yönelik birtakım tutumlar sergilendi. Örneğin, 30 Mart Seçimlerinden önceki, 28 Mart 2014 Tarihli ''Geminin dibini delmek isteyenler'' Hutbesi, 7 Haziran 2015 Seçimleri öncesi 5 Haziran Hutbesinde ''İmalı Irkçılık Hutbesi'' gibi. Ayrıca, En son Cumhurbaşkanlığı seçiminde vaizlerin imalı vaazlarından farklı sonuç çıkartan cami cemaatinin bir Cumhurbaşkanı Adayına ''Müslüman değil'' yakıştırmasını da bizzat şahit oldum. Olayın toplumsal yönü haricinde, o kişi bilmeden iki kişiden biri (Kafir) oldu.

Malumunuz üzere Afganistan, Suriye ve Irak'ta toplum önce camilerde bölündü. Bugünkü halleri ortada. Camiye gideni gitmeyeni ile birlikte bu vatanda yaşıyoruz. Bu vatan hepimizin ve farklılıklarımız zenginliğimizdir.

Bölgemizde de yakın zamanda büyük bir savaş gözüküyor. Bu muhtemel savaşın bize yansımasının öncekilerden daha fazla olacağı kesin gibi görünüyor. Allah korusun böyle bir durumda Milletin ve Devletin birlik ve beraberliğine gölge düşürecek eylem ve söylemlerden uzak durmak, seçimleri camilerde ayrışmanın merkezi haline getirmemek gerekir.

Böyle bir çağrıyı yapma ihtiyacımın nedeni, son 40 yılın toplumsal olayları en ortasında yaşayan Şehit Muhsin Yazıcıoğlu ile 20 yıllık bir birlikteliğin vermiş olduğu tecrübedir. Bu vesile ile Şehit Liderimizin 2007 seçimleri öncesi yapmış olduğu; “Sakın akşam televizyonlara bakıp da liderlere ve onların metotlarına kapılmayın. Sel gider kum kalır. Bu seçim de gidecek, ama siz komşu olarak, akraba olarak, hemşeri olarak yine birlikte yaşamaya devam edeceksiniz.'' sözünü hatırlatmak isterim. 

Bu duygu ve düşüncelerle gerekli önlemleri alma hassasiyetinizi bu minvalde gözden geçirmenizi diler, seçimlerin Devletimize ve Milletimize hayırlar getirmesini Cenabı Allah'tan dilerim."
 • 14:57

  Kazakistan Devlet Başkanı Nazarbayev’in İstifası

 • 14:35

  Nevruz Bayramı Kutlu Olsun

 • 20:08

  Mİlli Vicdan Oluşumu Kurucu Emrullah Önalan Aras TV'de Seçimleri Değerlendirecek

 • 20:01

  Hollanda'da Türk Kökenli Zanlıdan Silahlı Saldırı

 • 15:28

  Muhsin Başkan'a Vefa Yürüyüşü

 • 14:30

  Uygurlu Mücahit Çanakkale Destanı'nı Ezbere Okudu

 • 14:22

  18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlu Olsun

 • 14:23

  Kuzey Irak'ta İki Şehidimiz Var

 • 16:26

  Konstantinopolis'e Gelir, Tüm Cami ve Minareleri Yıkarız

 • 16:17

  Yeni Zelanda'da 2 Camiye Saldırı Düzenlendi